Drausmė, tvarka

Įvadinė pamoka

  
Įrašyk teisingai atsakymus į praleistus langelius. Parengė ITMM Artūras Šakalys

Dažnai informacinių technologijų pamokose taikomas mokymo metodas ,, darbas”. Jo metu mokiniai, naudodamiesi informacine medžiaga, savarankiškai raštu mokytojo pateiktas užduotis.
Savarankiško darbo įvertinimas įrašomas į užrašus (kaip kaupiamasis pažymys).
Mokinių žinių, gebėjimų, pasiekimų — neatsiejama mokymo ir mokymosi
dalis. Vertinimas teikia mokytojui vertingos informacijos apie mokinio daromą (ar patiriamą mokymosi nesėkmę) ir ugdymo programos veiksmingumą. Jis leidžia mokytojui daryti esminius sprendimus apie programos turinio specialiųjų poreikių turintiems vaikams.
Atsižvelgiant į vertinimo tikslus, taikomi šie pagrindiniai vertinimo tipai: diagnostinis, formuojamasis, ir apibendrinamasis vertinimas.
Kaupiamasis vertinimas – tai informacijos, apie mokinio mokymosi ir pasiekimus, kaupimas, kai mokinys per pamoką pasiekia pažangą, gauna susitartą taškų skaičių ar . Pažymiai už kaupiamąjį vertinimą kiekvieną mėnesį (pvz.: pažymių suma / 4 = mėnesio įvertinimas).
Praktinio darbo atsiskaitymas. Mokinys privalo praktines užduotis atlikti iki nurodytos , jeigu tai nepadarė laiku, turi nurodyti priežastis ir vėliau atlikti praktines užduotis. Be pateisinamos priežasties ne laiku atliktų užduočių įvertinimas gali būti , arba įvertintas neigiamu pažymiu.

Draudžiama:
1.1.1. ištraukti, įkišti laidus iš kompiuterio ar monitoriaus;
1.1.2. liesti vaizduoklį (ekraną);
1.1.3. įjungti, išjungti kompiuterį be mokytojo ;
1.1.4. dėti bet kokius daiktus ant klaviatūros, pelės, vaizduoklio, kompiuterio;
1.1.5. dirbti su šlapiais drabužiais ar šlapiomis, purvinomis rankomis;
1.1.6. bandyti pačiam taisyti ar kompiuterinius gedimus.
1.2. Mokinio elgesio taisyklės informacinių technologijų pamokoje.
1. Geras mokinys į pamoką ateina laiku, nekeldamas atsisėda savo darbo vietoje ir ramiai laukia mokytojo nurodymų.
2. Per pamoką mokinys elgiasi mandagiai ir padoriai. Jis ramiai, gražiai ir tiesiai sėdi savo darbo vietoje, nei žodžiu, nei ženklais, nei rašteliais savo draugų ir mokytojo darbo.
3. Pamokų metų nenekantrauja, nejuda šen ir ten. Vengia viso to, kas trukdytų pamoką, erzintų mokytoją; nesistebi ir visai nesidomi draugais, nebrazda ir neišdykauja, žodžiu, vengia viso to, kas jį žemintų. Per pamoką nežaidžia kompiuterinių žaidimų, nesilanko internetinėse svetainėse, nesiunčia (nediegia) iš ar į kompiuterį jokios informacijos ar programinės įrangos.
4. Mokytojui per pamoką klausiant, mokinys nesistengdamas kuriuo būdu mokytojo atsako ar parodo atsakymą kompiuteryje.
5. Jei per pamoką kurio aiškinamo dalyko mokinys dar nesupranta, gali ir turi paprašyti, kad mokytojas jam paaiškintų antrą .
6. Geras mokinys niekada per pamoką neužsiima dalykais.
7. Ypatingai geras mokinys žiūri mokykloje tvarkos ir . Jo darbo vieta visuomet tvarkinga.
8. Darbo metu geras mokinys dirba savarankiškai, sąžiningai, nesitaria su savo draugais. Kas nusirašo iš kito skirtąjį darbą, mokytoją ir nusižengia, neteisingai pasinaudodamas kito triūsu, savo draugams. Skriaudžia jis ir pats save gaišina laiką, jo moksle pasidaro .
9. Pamokai pasibaigus mokinys kuo skubiau iš klasės ir leidžia mokytojui parengti klasę
kitiems mokiniams.
10. Pertraukos metu į informacinių technologijų klasę griežtai draudžiama ir joje būti.